YAVUZ: “ÜRÜNÜMÜZ FUARIN GÖZDESİ OLDU”
YAVUZ: “ÜRÜNÜMÜZ FUARIN GÖZDESİ OLDU”
  • 10.11.2023
Antalya’da düzenlenen 12. YÖREX Fuarında, Çilimli Belediyesi de yerini aldı.

Çilimli’de üretimi yapılan ve tanıtımı için Belediye Başkanı Muhsin Yavuz tarafından Türkiye genelinde önemli adımlar atılan siyah pirinç, fuarın gözde ürünleri arasında yer aldı. Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, siyah pirincin sağlık açısından önemine vurgu yaparak, “Siyah pirincin, direnç anlamında insanlara çok şey katacağını bilim de söylüyor” dedi.

ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde bu yıl 12’incisi Düzenlenen YÖREX  Fuarı’nda Düzce rüzgarı esmeye devam ediyor. Fuarda, siyah pirinçle yerini alan Çilimli Belediyesi standı, Türkiye’nin dört bir yanından fuara katılanlar tarafından büyük ilgi gösterdi. 
Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı fuarı yerinde takip eden Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’e konuşan Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, siyah pirincin fuarın gözde ürünlerinden birisinin olduğunu söyledi. 
Üstüner, “Bizim derdimiz daha sağlıklısını, daha doğalını, daha organiğini üretmek istiyoruz. Bu anlamda bu sene çiftçilerimizi de kattık. Bu yıl siyah pirinç için yaklaşık 200 dönüm de çeltik ektirdik. Çilimli Belediyesi olarak bizim derdimiz gelecekte doğal bir ürünü tüketiciyle kavuşturmak.  Gerçekten şeker hastalar, diyabet hastalarının rahatlıkla tüketebileceği ve özellikle magnezyum oranının yüksek olması, lif oranının yüksek olmasından dolayı da ciddi anlamda sağlık anlamında, direnç anlamında insanlara çok şey katacağını bilim de söylüyor. Biz bunu Çilimli’den Düzce’ye yayarak ve Türkiye’ye yayarak insanlığa ve bölgemize de güzel hizmet sunmak istiyoruz inşallah” diye konuştu.  
Öte yandan Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, fuara katılan Düzce Valisi Selçuk Aslan’a bal kabağı içinde siyah pirinç takdim etti.