Çilimli Siyah Pirinci İçin Ortak Çalışacaklar
Çilimli Siyah Pirinci İçin Ortak Çalışacaklar
  • 26.10.2023
Çilimli Belediyesi, Çilimli Siyah Pirinci için ortak çalışma yapmak için İstanbul Arel Üniversitesiyle iş birliği protokolü imzaladı.

Çilimli Belediyesi ile İstanbul Arel Üniversitesi girişimcilik, gıda teknolojisi, inovasyon, tarımda yenilikler gibi alanlarda işbirliği yapmak üzere protokol imzaladı. Çilimli Siyah Pirincinin gündeme alındığı imza töreninde Çilimli Kaymakamı Furkan Alpay ve Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz ilçenin tarım ve gıda alanında önemli bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

İş birliği protokolünde üniversitenin teknik ve akademik bilgi birikimini Çilimli Belediyesi'nin yerel kaynakları ve potansiyeliyle bir araya getirerek, girişimcilik ve inovasyon alanlarında önemli projelerin hayata geçirilmesini amaçlıyor. İşbirliği dahilinde, yeni gıda teknolojileri, tarım yenilikleri, iş geliştirme fırsatları ve daha birçok alanda çalışmalar yapılacak. Hayata geçirilecek projelerle, bölge ekonomisinin güçlenmesi ve yerel halkın yaşam kalitesinin artırılması hedefleniyor.

“YEREL EKONOMİYE KATKI SAĞLAYACAĞIZ”

İş birliği anlaşmasının yerel ekonomiye önemli katkılar sağlayacağını vurgulayan İstanbul Arel Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Özgür Gözükara üniversite olarak girişimcilik ve inovasyon alanında yapılan çalışmalara katkı sağlayamaya gayret ettiklerini ifade etti. Gözükara, “Bu işbirliğinin yerel ekonomiye önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Üniversite olarak, yerel topluluklarımıza değer katma misyonunu taşıyoruz. Çilimli Belediyesi ile bu protokol sayesinde, girişimcilik, gıda teknolojisi, inovasyon ve tarım gibi alanlarda işbirliği yaparak, bölgeye ekonomik büyüme ve istihdam fırsatları sunmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

İmza töreninin ardından Çilimli heyeti üniversitenin laboratuvarlarını gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Kaynak: duzcepostasi.com